Tajemnicza Kraina - Escape Box

  Lockme Partner

  Tajemnicza Kraina - Escape Box

  !!! UWAGA - Escape BOX to zagadki umieszczone w skrzyni. Rozgrywka nie wymaga eksploracji pomieszczenia !!! W naszym miasteczku krążyła niegdyś legenda o ta... [more]

  1-4 people

  60' minutes

  Fantasy

  intermediate

  5 reviews

  Poland: 462nd place

  Szczecin: 8th place

  Plot of the room Tajemnicza Kraina - Escape Box

  !!! UWAGA - Escape BOX to zagadki umieszczone w skrzyni. Rozgrywka nie wymaga eksploracji pomieszczenia !!!

  W naszym miasteczku krążyła niegdyś legenda o tajemniczej krainie w której żyją wszystkie magiczne stworzenia. Legenda ta stała się jednak z biegiem czasu jedynie bajką opowiadaną dzieciom z pokolenia na pokolenie, ponieważ nikt nigdy nie udowodnił istnienia krainy.

  - - -

  Pewnego dnia wraz ze swoimi znajomymi wybrałeś się na spacer. Zbaczając ze ścieżki w środku lasu odnalazłeś tajemnicze skrzynie oraz bardzo dziwny list. Wygląda na to, że jest to kartka z pamiętnika… ale do kogo ona należy? Czyżby to miejsce skrywało jednak jakąś tajemnice?

  Important informations

  Basic

  Game without actor

  Card payment on visit

  From 13 years old

  Safety measures

  Full contact with the game master

  Always open doors

  Available game languages

  English

  Polish

  Address and other rooms here

  Escape Box Szczecin - Szczecin

  al. 3 maja 25 70-215 Szczecin

  Community

  29 people visited this room and 2 people want to visit this room

  Tajemnicza Kraina - Escape Box - User reviews

  7 .2
  7.2/10 Customer service: 10/10 Interior: 5.9/10 Difficulty according to players: Medium Number of reviews: 5
  Log in

  You have to log in to mark a room.

  Nocne_Kochanki
  Nocne_Kochanki

  Pioneer
  160 pts

  99 reviews

  W końcu coś nowego w Szczecinie!

  7/30/22 | visit date: 7/24/22

  Nocne_Kochanki 99 reviews

  Fajny punkt do odwiedzenia w Szczecinie.
  Mimo, że są boxy nie są wcale prostsze niż zwyczajny pokój 🙂
  Fajnie zrobione i ciekawy system podpowiedzi.
  Miło, że otwierają się nowe escapy na terenie miasta!
  W końcu coś nowego w Szczecinie! W końcu coś nowego w Szczecinie!

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Medium

  monika.gesele
  monika.gesele

  Pioneer
  178 pts

  4 reviews

  Coś innego

  10/5/22 | visit date: 10/2/22

  Trusted review

  monika.gesele 4 reviews

  Super, że powstają nowe miejsca w Szczecinie. Trochę inna forma, niż typowy escape room, ale na pewno warta uwagi. Mimo małego pomieszczenia i niedużej ilości zagadek, klimat, same zagadki jak i prowadzący na duży plus.
  Czekamy na więcej 😜

  Overall rating: 7/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 7/10

  Difficulty: Medium

  Krzysztof Z.
  Krzysztof Z.

  Globetrotter
  265 pts

  91 reviews

  Nie escape room, ale i tak ciekawie :)

  9/11/23 | visit date: 9/9/23

  Krzysztof Z. 91 reviews

  Klimat:

  Oj, ta pozycja będzie dla mnie pewnym recenzenckim wyzwaniem, gdyż była to moja pierwsza styczność z Escape Boxem, a muszę swoje doświadczenia zderzać z "pełnoprawnymi" escape roomami. Siłą rzeczy taka konfrontacja nie wyjdzie przychylnie, bo jak tutaj np. porównać wystrój klimatyczny pokoju, jeżeli pomieszczenie z samego założenia nie bierze udziału w grze? Jasne, są obrazki na ścianach, zielona podłoga, itd., ale wszystkie nasze wysiłki będą się koncentrować na zawartości skrzynek i kufrów, więc pod względem wizualnym przygoda będzie się toczyć głównie na silnikach graficznych naszych umysłów. Fabularnie jest prawidłowo - mamy epicką opowieść o zagrożonej krainie i tylko odnalezienie skradzionego artefaktu pozwoli na zażegnanie niebezpieczeństwa. Tak więc gramy o wysoką stawkę!

  Zagadki:

  Cóż, jak wybebeszymy typowy escape room niczym dorodnego halibuta, to się okaże, że jednak mięsem każdego pokoju są zagadki. I tutaj byłem pozytywnie zaskoczony, bo kreatywność Twórców sprawiła, że rozwiązywało się je naprawdę fajnie. W dodatku wygodnie, gdyż można było się wygodnie rozłożyć na podłodze i oddać główkowaniu. Najważniejsza część eskejpowania została więc zachowana i przedstawiona w sposób wysoce komfortowy! Naszej dwuosobowej grupce zagadki nie przysporzyły w większości problemów, a dodatkowym ułatwieniem była liniowość rozgrywki. Satysfakcję z rozwiązania dobrze skonstruowanej łamigłówki można naprawdę poczuć, nawet w takich ascetycznych warunkach.

  Wrażenia:

  Wypad do Tajemniczej Krainy był moją urodzinową niespodzianką, więc się ostro przestraszyłem, gdy moja Dziewczyna zaprowadziła mnie do budynku Przychodni Portowej, który kojarzę głównie z badań okresowych do pracy. Przez dłuższy czas nie wiedziałem, czy moim prezentem nie okaże się jakiś nietypowy zabieg medyczny, ale po dotarciu w odpowiednie miejsce, drzwi nam otworzyła przesympatyczna Mistrzyni Gry, która na szczęście proktolożki w ogóle nie przypominała. Po minucie już się uspokoiłem i byłem gotowy do gry. Jak będziecie mieć okazję, to polecam zaprowadzenie tutaj znajomych "w ciemno", gdyż okazało się to chyba najciekawszym przeżyciem tej rozgrywki. Jestem pod autentycznym wrażeniem wyboru miejsca :)


  Ogólnie:

  Przyjemne zaskoczenie, solidne zagadki i możliwość przeżycia namiastki escapowej przygody w warunkach niskobudżetowych. Koncepcja Escape Boxa przypadł mi do gustu, ale niestety, obecność na tym portalu zobowiązuje do traktowania go jako escape roomu, a pod tym względem w porównaniu z innymi pozycjami wypada on bladziej niż prześcieradło prane na 90 stopni w Dosi, i to takiej Turbo White Edition. Zdaję sobie sprawę, że zamysł był tutaj zupełnie inny, więc daję Krainie OGROOOOMNĄ taryfę ulgową i przyznaję najniższą ocenę ze spektrum pozytywnego. Jest to na pewno ciekawa alternatywa dla eskejpów, a że branża wygląda u nas jak Odra w 2022 roku, to każda pozycja jest cenna. Najlepiej sami sprawdźcie, czy jest to coś dla Was, możecie się naprawdę miło zdziwić!

  Overall rating: 7/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 3/10

  Difficulty: Easy

  nostah

  Scout
  57 pts

  14 reviews

  Magiczna skrzynka, a w zasadzie dwie

  5/27/23 | visit date: 5/26/23

  Trusted review

  nostah 14 reviews

  Lekko spóźnieni wpadliśmy na spotkanie ze skrzynią a po wejściu do Tajemniczej Krainy na "ziemi" leżały dwie skrzynie. Z treści znalezionego listu można jednak łatwo wywnioskować, od której trzeba zacząć. I prawie nas ta pierwsza zagadka pokonała :) Głównie przez moje niedokładne czytanie, ale fakt, że ilość tych wszystkich stworzeń i kolorów może trochę namieszać. Jak już w końcu przebrnęliśmy przez pierwszą zaporę to dalej poszło całkiem nieźle. Ogólnie mam pozytywne odczucia, zagadki są raczej z kategorii standardowych/spotykanych w innych miejscach i dają dobrą zabawę. Polecam zabrać kobiety do zespołu, bo jedna z zagadek wymaga rozpoznawania kolorów. Obsługa czuwała nad naszymi postępami i nieszczęściami podrzucając czasami podpowiedzi w krytycznych momentach.

  Overall rating: 7/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 7/10

  Difficulty: Medium

  Konrad KKKK
  Konrad KKKK

  Navigator
  138 pts

  46 reviews

  Najdłuższe 60 minut ;)

  11/12/22 | visit date: 11/11/22

  Trusted review

  Konrad KKKK 46 reviews

  Oj dawno nie byliśmy w żadnym escape roomie. Z Escape Boxem spotkaliśmy się do tej pory tylko raz. Teraz zastanawialiśmy się co nas czeka. Po wstępie Mistrza Gry zajęliśmy się zagadkami. W pokoju wystrój odpowiadał tematowi gry i wprowadzał w nastrój gry. Bardzo miłe zaskoczenie, bo obawiałem się, że gra skupi się na pudełku bez zadbania o otoczenie. Zabraliśmy się do gry dość żwawo i pierwsze część upłynęł nam szybko i sprawnie. Zagadki były logiczne i dla wprawnego gracza do przejścia bez problemów. My jak zawsze kombinowaliśmy i czasem nasz drugi czy trzeci pomysł się spradzał. To nas zgubiło, bo poczuliśmy się pewnie i w nasze poczynania wkradła się niedokładność. W drugiej części zabrakło spostrzegawczości i dokładności. Mieliśmy dobre rozwiązanie gotowe, ale przez drobne błędy dwa razy straciliśmy nieco czasu. Na szczęście czuwał Duch Lasu, który pomgał nam w kryzysowych momentach. Czasem swoją drogą sami sobie komplikowaliśmy życie przekombinowując. Finalnie mimo, że to escape box, to zagadek było dużo i ich ilość oraz jakość nie ustępowały klasycznemu pokojowi. To co wyjęliśmy z pudełek zajęło nam sporą częśc pomieszczenia :) Samo rozwiązanie zagadek zajęło nam finalnie około 50% czasu więcej niż przewidziane 60 minut, więc zasiedzieliśmy się. Bawiliśmy się świetnie, na koniec porozmawialiśmy jezcze z prowadzącym o zagadkach i naszej ich interpretacji. Serdecznie polecam i czekam na kolejne realizacje.

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  See all reviews (5)

  Escape rooms for experienced players

  Take the challenge in one of the most difficult rooms Add a room

  Popular rooms near you

  Check out the games that are most often chosen by local players Add a room

  Hey, our website uses cookies so that its all features can work properly.

  In addition to those necessary, we also use third-party cookies, so that we can use third-party analytics, social media or marketing tools. This means that the data collected through them is also processed by the providers of these tools.

  Do you consent to the use of cookies other than those necessary for the operation of the site as described by our privacy policy?

  Cookie settings

  Here you can change the detailed settings of the cookies used on our site. If you agree to particular type cookies, it means that you agree that the data collected by them will be used by the administrator of this site, as well as the provider of the specific tool we use - as described in our privacy policy.

  This type of files is necessary for the proper functioning of our site. They are used, among other things, for features such as the browser remembering the user's selected country, products in the shopping cart or the site's color theme.

  These files allow us to understand how users navigate our site. One such tool is Google Analytics, which allows us to collect anonymous information about the number of visits, use of specific features or type of user devices. Thanks to them, we are able to tailor the site to the needs and capabilities of diverse users.

  Tools from Google and Facebook that collect information about users that we are able to use for marketing purposes.