olaes

    olaes

    :)

    0
    0
    Escape room - Archiwum X: Sprawa 666
    Archiwum X: Sprawa 666

    Niestety niewykorzystany potencjał

    10.06.2026 | data wizyty: 10.06.2026

    Drugi raz odwiedziliśmy firmę Mistery Machinery i niestety drugi raz się zawiedliśmy. Jednogłośnie oceniliśmy, że pokój ma niewykorzystany potencjał. Zagadki naprawdę ciekawe i wyjątkowe, ale często przekombinowane, niedziałające, nieintuicyjne. Nie było jasnego sygnału, że rozwiązaliśmy daną zagadkę. Dużo niedoskonałości. Tu niestety spoilery dla tych, którzy już odwiedzili pokój. 1. Znaleźliśmy klucz. Do czego? Do już otwartych drzwi. 2. Skrzynia, ktora powinna się otworzyć przy rozwiązaniu jednej zagadki była już otwarta. 3. Zagadka w konfesjonale- brak jasnego sygnału, że zagadkę rozwiązaliśmy. 4. Kazdy z nas dzwonił dzwonem po kilka razy i nic sie nie działo. niedopracowana zagadka. 5. Na koniec wpisywaliśmy imię potwora, dopiero za którymś razem załapało. A skoro za pierwszym nie załapało to człowiek szuka milion innych rozwiązań i już są nerwy bo nie wiadomo o co chodzi skoro najprostrze rozwiązanie nie przechodzi. Strata czasu. 6. Zagadka z grzechami... mechanizm nie zadziałał a mieliśmy dostać kluczyk do pamiętnika, którego nie otworzyliśmy aż do końca gry, a zagadka naprawde była świetnie przemyślana. 7. Zagadkę z kubkami robiliśmy na czuja bo wszystkie zapachy zlały się, były słabo wyczuwalne. Ale drogą dedukcji jakoś wyszło. 8. Tabliczki z podpowiedziami były bardzo słabo widoczne. Np. przy kłódce, gdzie nie docierało światło. Nie wiedzieliśmy co tam jest napisane. Dodatkowo nie wiem do tej pory skąd mieliśmy mieć trzecią cyfrę. Wiadomo, że zawsze się strzeli jak jednej cyfry nie ma, ale wtedy zagadka nie ma sensu. Mieliśmy palec, mieliśmy kość a trzeciego elementu brakowało. 9. Jeden obraz nie działał, rozumiem, że zostało zastąpione to innym wyjaśnieniem, tłumaczono nam, że trzy dni temu jedna grupa uszkodziła telewizor alejestem zdania, że jak tyle rzeczy szwankuje to zamykam pokój na kilka dni, naprawiam i otwieram jak jest wszystko sprawne bo uwazam, że tyle bubli w jednym pokoju jest totalnie nieprofesjonalne. Tym bardziej, że poprzednio byliśmy w laboratorium Tesli i była dokładnie ta sama sytuacja- zepsute mechanizmy, nieprzygotowany pokój po poprzedniej grupie, nieintuicyjne zagadki. Mam wrażenie, że pokoje na odpierdziel. A wielka szkoda, bo podkreślę kolejny raz- Archiwum X ma ogromny potencjał.
    Wystrój za to na duży plus. Zaskakujący, mroczny klimat. Dużo elementów zaskoczenia. Pokój nowoczesny i sporo mechanizmów. Ostatni etap pokoju też naprawdę fajny i zaskakujący, fajnie przemyślane zagadki ale byliśmy już na tym etapie tak zmęczeni poprzednią częścią, że nie daliśmy rady wymyśleć sami rozwiązania. Z drobną podpowiedzią udało się i dotarliśmy do końca
    Grupa 5 graczy, w tym:

    Ocena ogólna: 4/10

    Obsługa: 7/10

    Klimat: 7/10

    Poziom trudności: Trudny

    Escape room - Krypta hrabiny Dąbkov
    Krypta hrabiny Dąbkov

    Niespokojna ta hrabina

    18.05.2026 | data wizyty: 17.05.2026

    Naprawdę świetnie dopracowany pokój. Zdecydowanie wyróżniający się wystrojem, zagadkami i wszelakimi rozwiązaniami. W końcu trawiliśmy na coś dla nas nowego i wyjątkowego. My jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Zagadki logiczne, pasujące do klimatu gry, niezbyt trudne. Dodatkowo trzeba wspomnieć o mistrzu gry ze świetnym poczuciem humoru, rewelacyjnie przedstawił nam wstęp do gry 😁 zdecydowanie warto odwiedzić ten pokój, dużo elementów zaskoczenia 😀 na szczęście hrabina zapłakała i udało nam się wydostać z pokoju na czas.
    Uciekliśmy z pokoju
    Grupa 5 graczy, w tym:

    Ocena ogólna: 9/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 10/10

    Poziom trudności: Średni

    Escape room - Laboratorium Tesli
    Laboratorium Tesli

    Zawiedzeni

    11.04.2026 | data wizyty: 11.04.2026

    Nam osobiście pokój raczej nie przypadł do gustu. Zawsze sugerujemy się opiniami i w tym wypadku były one dobre, więc nasze nastawienie również było bardzo pozytywne. Tak samo pierwsze wrażenie- ciekawe miejsce, bardzo miła obsługa, wystrój od razu po wejściu do pokoju laboratorium Tesli. Niestety mam wrazenie, że pokój jest po prostu słaby jeśli chodzi o zagadki. Niedopracowany, nieprzygotowany, zagadki nieintuicyjne, słabo wykonane. Jedna zagadka nie działała, upewnialiśmy się czy aby dobrze ją wykonujemy, dostaliśmy potwierdzenia, że tak i nie mogliśmy iść dalej. Obsługa musiała ją wykonać zdalnie, a my straciliśmy na niej po prostu dużo czasu. Przy kolejnej zagadce wyrwana część- podniosłam pewną rzecz i ukazał się mechanizm, sami tak naprawdę to naprawiliśmy. Kolejna zagadka również była bardzo niedopracowana, i tu niestety spoiler dla tych, którzy już pokój odwiedzili. zagadkę z rowerem robiliśmy chyba z 20 minut, każdy z nas próbował przejść mapę ale ciągle coś nie wychodziło. Nagle dostaliśmy info od Pani prowadzącej grę, że nie musimy w sumie robić tej zagadki już bo klucz ktory powinien spaść już tam dawno leżał, a my go zebraliśmy w pierwszych minutach gry nawet nie wchodząc na rower bo po prostu już tam był. Tak samo ta niepotrzebna kratka w jednej zagadce. To była dla nas masakra, niepotrzebna totalnie. Typowy zabijacz czasu. Niestety nie jesteśmy w ogóle zadowoleni z wyjścia, rzadko oceniamy negatywnie pokoje ale tu niestety jest mało plusów. Nie siadł nam ten pokój i tyle.
    Grupa 3 graczy, w tym:

    Ocena ogólna: 3/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 4/10

    Poziom trudności: Średni

    Escape room - Sekrety Akademii Nevermore
    Sekrety Akademii Nevermore

    Potwory odesłane tam, gdzie ich miejsce!

    18.03.2026 | data wizyty: 18.03.2026

    Wiarygodna opinia

    Odwiedziliśmy pokój dość spontanicznie w drodze do domu i była to zdecydowanie najlepsza decyzja. Wszystko było absolutnie dopracowane. Każdy detal doskonale przemyślany. Jestem zachwycona pod każdym względem 😃 Już od samego początku da się poczuć klimat gry, było to coś nowego dla nas. Pomimo wielu odwiedzinach pokoi, wstęp nas naprawdę zaskoczył, także ogromne brawa 👏 zagadki bardzo dobrze przemyślane, z fajnymi nawiązaniami do serialu. Pomimo, że pokój nie jest mechaniczny to jest on nowoczesny. I na plus zdecydowanie wystrój pokoju. Udało nam się uratować Rączkę, chociaż bez kilku podpowiedzi od bardzo sympatycznej prowadzącej nie dalibyśmy sobie chyba rady. Także dla nas był dość trudny. Będziemy polecać pokój, jest naprawdę dopieszczony pod każdym względem 😀
    Uciekliśmy z pokoju
    Grupa 4 graczy, w tym:

    Ocena ogólna: 9/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 10/10

    Poziom trudności: Trudny

    Escape room - Komnata Wiedźmy
    Komnata Wiedźmy

    Pozytywne zaskoczenie

    17.03.2026 | data wizyty: 17.03.2026

    Już na początku czuć klimat. Zagadki łatwe, logiczne i dopasowane do tematyki pokoju. Wyszliśmy 20 minut przed czasem więc oceniłabym pokój na prosty. Zmysły nam troszkę wariowały, więc jedna zagadka sprawiła nam spory problem. Obsługa jak zawsze bardzo miła i pomocna :)
    Uciekliśmy z pokoju w: 55 minut
    Grupa 4 graczy, w tym:

    Ocena ogólna: 8/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 10/10

    Poziom trudności: Łatwy

    Escape room - Upiorny Teatrzyk Lalek
    Upiorny Teatrzyk Lalek

    Upiorne przedstawienie

    21.02.2026 | data wizyty: 21.02.2026

    Fantastyczny klimat pokoju. Zagadki logiczne i spójne, wszystko do siebie pasowało i co najważniejsze- nie były bardzo trudne. Niektóre łamigłówki były dla nas sporym zaskoczeniem i nad niektórymi faktycznie trzeba było dłużej pomyśleć ale udało nam się ukończyć przygodę. Wystrój naprawdę przyciąga uwagę. Zdecydowanie warto odwiedzić ten pokój
    Uciekliśmy z pokoju
    Grupa 4 graczy, w tym:

    Ocena ogólna: 8/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 10/10

    Poziom trudności: Średni

    Escape room - Piekło Hazardzisty
    Piekło Hazardzisty

    Rewelacja

    2.02.2026 | data wizyty: 1.02.2026

    Pokój nie był dla nas bardzo trudny, chociaż nad kilkoma zagadkami musieliśmy pomyśleć. Wystrój zdecydowanie na plus, cały wystrój był spójny i wszystko do siebie pasowało. Baliśmy się, że nie damy radę jeśli chodzi o gry hazardowe ale kompletnie nie stanowiło to przeszkody bo wszystko było wyjaśnione. Zagadki logiczne i pasujące do klimatu gry. Obsługa bardzo miła 😊 zdecydowanie pobędziemy polecać!
    Uciekliśmy z pokoju
    Grupa 3 graczy, w tym:

    Ocena ogólna: 8/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 10/10

    Poziom trudności: Średni

    Escape room - Klopsztanga
    Klopsztanga

    Powrót do dzieciństwa

    4.01.2026 | data wizyty: 4.01.2026

    Pokój naprawdę świetny! Zagadki logiczne, różnorodne i pasujące do klimatu pokoju. Wystrój- rewelacja. Absolutnie nie mamy zastrzeżeń. Fajnie powrócić do dawnych lat. Do tego bardzo miła i pomocna obsługa :) zdecydowanie będziemy polecać :)
    Powrót do dzieciństwa
    Uciekliśmy z pokoju
    Grupa 4 graczy, w tym:

    Ocena ogólna: 8/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 10/10

    Poziom trudności: Łatwy

    Escape room - Niepokój
    Niepokój

    Spore zawiedzenie

    3.01.2026 | data wizyty: 2.01.2026

    Wiarygodna opinia

    Długo się zastanawiałam co napisac, szukałam plusów i zastanawiałam się nad minusami, które chyba jednak przeważają. Zasugerowaliśmy się opiniami, pewnie jak każdy wybierając pokoje do gry. Ale niestety mam negatywne uczucia do pokoju Niepokój. Niestety pokój bez fabuły, nie została ona nam powiedziana. Za to na plus wprowadzenie do pokoju i gra aktorska. Można było poczuć dreszczyk emocji. Juz na początku mieliśmy problem, ponieważ na taką ilość latarek działała jedna. Przez całą grę mogła przeszukiwać pokój tylko jedna osoba. Bardzo nas to frustrowało i bardzo się denerwowaliśmy. Ja w pewnym momencie trzymałam w rękach cztery latarki, a żadna praktycznie nie działała. Myślę, że to miało duży wpływ na to, że nie ukończyliśmy pokoju. Tak naprawdę nie wiem, czy doszliśmy do połowy gry. Byłoby nam o wiele łatwiej gdyby były cztery latarki działające średnio. Każdy by mógł brać udział w grze. A tak to staliśmy, jedna osoba przeszukiwała, później zamianka i tak w kółko. Pokój mam wrażenie już troszkę zniszczony. Tu niestety spoiler: szuflada w drugim pomieszczeniu była zepsuta. Każdy z nas ją próbował wysunąć ale sie nie otwierała, nie chcieliśmy szarpać na siłę. Okazało się, że jest zapadnięta i trzeba było od dołu ją podnieść. Straciliśmy dużo czasu na takich właśnie rzeczach. Zagadki oceniam różnie. W sumie nie spotkaliśmy się z niczym nowym, szczególnie jedna zagadka była dla nas tak nielogiczna... myśleliśmy, że to trzy osobne zagadki, a jednak to była jedna, bezsensowna łamigłówka. Niestety bardzo słabo muszę ocenić ten pokój, był dla nas po prostu męczący i frustrujący. Pokój głównie na spostrzegawczość i ten z kłódkowych, więc tu niestety też się trochę zawiedliśmy. Klimat i wystrój pokoju za to naprawdę fajny.
    Grupa 4 graczy, w tym:

    Ocena ogólna: 4/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 7/10

    Poziom trudności: Trudny

    Escape room - Łódź Podwodna
    Łódź Podwodna

    Prawie brakło tlenu, ale udało się

    14.11.2025 | data wizyty: 12.11.2025

    Pokój nowoczesny i wszystkie zagadki były logiczne. Bardzo ciekawa tematyka pokoju i rewelacyjny wystrój. Zdecydowanie czuć klimat pokoju. Oceniłabym pokój na trudny, z niektórymi zagadkami mieliśmy problem, ale mistrz gry okazał się bardzo pomocny. Zdarza nam się zbyt bardzo kombinować i trzeba zwracać uwagę na szczegóły. Udało nam się wyjść 3 minutki po czasie, ale naprawdę świetnie się bawiliśmy. Bardzo fajny pokój, będziemy polecać
    Uciekliśmy z pokoju
    Grupa 2 graczy, w tym:

    Ocena ogólna: 8/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 10/10

    Poziom trudności: Trudny

    Strona 1

    Pokaż następne

    Hej, nasza strona wykorzystuje pliki cookies aby jej wszystkie funkcje mogły poprawnie działać.

    Poza tymi niezbędnymi, wykorzystujemy też pliki cookies podmitów trzecich abyśmy mogli korzystać z zewnętrznych narzędzi analitycznych, społecznościowych czy marketingowych. To oznacza że dane zbierane za ich pomocą są przetwarzane też przez dostawców tych narzędzi.

    Czy wyrażasz zgodę na używanie plików cookies innych niż niezbędne do działania strony, zgodnie z naszą polityką prywatności?

    Ustawienia plików cookie

    Tutaj możesz zmienić szczegółowe ustawienia dotyczące plików cookies stosowanych na naszej stronie. Jeżeli wyrażasz zgodę na pliki cookies określonego typu, oznacza to, że zgadzasz się, aby dane przez nie zebrane były wykorzystywane przez administratora tej strony, a także dostawcę konkretnego narzędzia, z którego korzystamy - zgodnie z opisem w naszej polityce prywatności.

    Ten rodzaj plików jest niezbędny do poprawnego funkcjonowania naszej strony. Wykorzystywane są między innymi przy takich funkcjach jak zapamiętywanie przez przeglądarkę wybranego przez użytkownika kraju, produktów w koszyku czy motywu kolorystycznego strony.

    Te pliki pozwalają nam zrozumieć, jak użytkownicy poruszają się po naszej stronie. Jednym z takich narzędzi jest Google Analytics, który pozwala nam zbierać anonimowe informacje o liczbie wejść, korzystaniu z konkretnych funkcji czy rodzaju urządzeń użytkowników. Dzięki nim jesteśmy w stanie dostosować stronę do potrzeb i możliwości różnorodnych użytkowników.

    Narzędzia Google, TikTok, Facebook i Seznam.cz zbierające informacje o użytkownikach, które możemy wykorzystywać do celów marketingowych.